Akcie

Protest na leteckých dňoch 1.9.2018

Mnohí návštevníci , ktorí sa pri nás pristavili, súhlasili s tým, že to na Sliači nemáme ľahké, čím nám vyjadrili podporu. Ďakujeme im, že rozumejú nášmu úsiliu.

Vážení obyvatelia,

Oznamujeme Vám, že dňa

1.9.2018 v čase od 8.00 hod. do 10.00 hod. pri penzióne Na Rožku

poriadame opäť protestnú akciu proti leteckým dňom a hluku na Sliači. 

Príďte aj vy vyjadriť svoju nespokojnosť a podporiť tak naše spoločné úsilie.


26.8.2017 – Protest na leteckých dňoch

Vieme, že bojujeme za správnu vec, nedáme sa znechutiť ani odradiť, aj keby sme zostali dvaja. Toto nie je len o leteckých dňoch. Rozhodnutie je na každom z Vás.


Milí spoluobčania,

   OZ DOST Vás pozýva na protestnú akciu, tentoraz zameranú proti opakujúcim  sa leteckým dňom na Sliači a nenásytnej honbe za finančným ziskom. Je neodškriepiteľným faktom, že sa táto nenásytnosť negatívne podpisuje na zdravotnom stave tak starších, ako aj bezbranných detí.

                                           ———————–                                                                                                                        ——————-

           Akcia sa uskutoční      

26.8.2017   od  cca  8.00  do  10.00  hod.   na rázcestí  smer  Zvolen – Kováčová

 Navzdory horúčave ! 


   Aj napriek nepriazni počasia, ktoré nebolo našej akcii vôbec naklonené, sa vo štvrtok odpoludnia zišli tí najvernejší a najodhodlanejší bojovníci za ticho na Sliači, aby vyjadrili svoju nespokojnosť s dlhodobým neriešením situácie v našom meste.

    Smutnou skutočnosťou žiaľ ostáva, že veľká časť obyvateľov, aj keď zdieľa sympatie k OZ, si na takúto otvorenú demonštráciu  vlastného postoja, nevedela nájsť čas.

Kde sa podela solidárnosť obyvateľov jedného mesta??? Tu predsa nejde iba o Hájničanov, týka sa to nás všetkých!

Alebo sa vám zdá, že je všetko v poriadku a žijeme tu v bezpečí?

 

 

 

 


Pripravujeme ďalší protestný pochod


Vážení spoluobčania,

      Občianske združenie DOST Vás týmto oznamom pozýva na ďalší protestný pochod zameraný  proti prevádzke vojenských bojových stíhačiek z Vojenskej leteckej základne Sliač, ktoré nám ničia životné prostredie, obťažujú nás nadmerným hlukom, vibráciami a splodinami zo spáleného leteckého benzínu. Dôvodom ďalšieho pochodu je skutočnosť, že naše združenie písomne oslovilo už viacnásobne ministra obrany a aj ďalšie ministerstvá a úrady Slovenskej republiky, so žiadosťou o naliehavé riešenie tohto stavu. Z odpovedí sme zistili , že žiadny oslovený subjekt nemá záujem tento pre nás nežiadúci stav riešiť a preto aj takouto formou chceme pokračovať v presadzovaní našich oprávnených požiadaviek.


    Protestný pochod sa uskutoční dňa  22.6.2017  v čase od 15,00 hod. do 15,45 hod. so zrazom účastníkov do 15,00 hod. na chodníku pred penziónom Na Rožku.


   Pochod bude ukončený pred hlavnou bránou Vojenskej leteckej základne Sliač.
   Transparenty k danej problematike sú vítané. Príďte nás podporiť a povzbudiť. Ide aj o vaše majetky a zdravie!


Z krátkej histórie našej činnosti:


Nakoľko OZ DOST v krátkej dobe po založení prestalo z technických príčin vyvíjať akúkoľvek aktivitu, naša história a činnosť je veľmi krátka. Ako prvá lastovička bolo vyjadrenie nášho vzdoru voči každoročne sa opakujúcim leteckým dňom, ktoré z nášho pohľadu sú iba zárobkovým podnikom vyvolených. Pre ilustráciu ponúkame obrázky z 27.-28.8.2016   /viď. galéria/

 

Konflikt súkromnej SBS s členmi OZ DOST

 

Novembrový protestný pochod OZ DOST


                            

Spoluobčania-Sliačania,

druhou akciou obnoveného OZ,ktorá mala potvrdiť že sa ľudia vedia zúčastniť pre dobrú vec aj keď medializácia bola veľmi skromná a viac menej  rozosiata medzi ľudí formou“povedz susedovi alebo komu môžeš“bol 11.11.2016 uskutočnený  protestný pochod OZ DOST a jeho sympatizantov proti neutíchajúcemu hluku nad naším mestom.

Začali sme sa schádzať o 15-tej hodine v časti Hájniky-cintorín a už prvé správy naznačovali, že veliteľ VLZ  Sliač nehodlá s nami debatovať, nakoľko po našom pochode, ktorý smeroval po chodníku až po samotnú hlavnú bránu VLZ, táto bola zatvorená.

Za prítomnosti médií  sa potom vyjadrili niektorí občania k  dôvodu protestu, nakoľko si myslíme, že bezohľadnosť kompetentných spôsobuje problémy našim ľuďom  na zdraví  a nepochybne sa táto situácia prejavuje na zhoršujúcom sa stave životného prostredia.

Aj keby sa mohlo zdať,že podľa médií /reg.denník MY napísal “Protest proti hluku veľa Sliačanov neprilákal“/, asi po ¾ hodine sme sa  pomaly, v hlúčkoch rozchádzali  za živej debaty a  s dobrým pocitom  vyjadrenia niečoho osožného pre Sliačanov.

Tento protestný pochod bol zároveň  upozornením  našim spoluobčanom, že blízky vojenský priestor Lešť sa stáva stále častejšie cieľom nácviku jednotiek NATO. S tým sa automaticky zvyšuje frekvencia preletov ponad naše obydlia, ktorá nijako neprispieva k našej pohode.

Musíme si všetci uvedomiť, že toto využívanie nášho letiska bude mať do budúcnosti stále negatívnejšie následky pre naše zdravie, prostredie a v nie malej miere aj pre našu bezpečnosť.

Zdielate aj vy podobný názor? Nebojte sa ho vyjadriť, kontaktujte nás, pomôžte dobrej veci.

L. Bálint člen OZ DOST

 

 

Dokumentácia potrebná k uskutočneniu akcie: oznámenie na MsÚ


OZ DOST Sliač , štatutár Milan Krajčí, Sliač ul. Sládkovičova č. 279/9

Mestský úrad Sliač

Letecká 1

962 31  Sliač

V Sliači, dňa 7. 11. 2016

 

Vec:  Protestný pochod – oznámenie

OZ DOST Sliač oznamuje, že dňa 11.11.2016 uskutočnia jej členovia spolu s ďalšími občanmi mesta Sliač a okolitých obcí protestný pochod s použitím transparentov. Tento bude zameraný proti prevádzke vojenských stíhačiek z vojenskej leteckej základne Sliač, ktoré devastujú a ničia životné prostredie, majetky, zdravie a životy občanov.

Protestný pochod sa uskutoční v uvedený deň v čase od 15.00 hod. do 15. 45 hod. na trase hlavná cesta smer Zvolen – Sliač v úseku cesty autobusová zástavka ( plechová pod cintorínom) smerom cez križovatku Na Rožku, po hlavnú bránu VLZ Sliač.

Štatutár OZ DOST

Milan Krajčí

POVOLENIE AKCIE